top of page

LOFT İN SOMEWHERE

Yaklaşık 6 ay üzerinde çalıştığım tamamen kirletilmiş,kullanılmış hissi veren endüstriyel objeler oluşturarak maksimum render kalitesine ulaşmaya çalıştığım projem.

               Bu aşamaya gelmek tabikide kolay olmadı.Proje üzerinde çalışırken istediğim kaliteye ulaşmak için 100'lerce defa render aldım.Benim için yapaylıktan uzak sadece kaliteli bir render yeterli değildi,kaliteli olduğu kadar fotoğrafik'te olmalıydı.Bakıldığı zaman birşeyler hissettirmeliydi.Bu yüzden birçok fotoğraf tekniği ve fotoğraf sanatçılarının kadrajından ilham alarak hedefime ulaşmaya çalıştım.

              

                 Modellemede genel olarak 3ds max,yeterli olmadığı durumlarda detaylar için Mudbox kullandım.Hatta mudbox ile ilk deneyimimdi :) Kumaşlar için Marvelous designer kullandım bilen bilir sınıfında en iyisidir.

                Kaplamalarda neredeyse her objede vray blendmtl kullandım.Maskeleri oluşturmak içinse Mudbox,Render için Vray birazda photoshop.Işık ise Dome light ile HDRi vazgeçilmezimdir.Render sürelerine gelicek olursak ortalama tek kare 6 saat sürmüştür çok fazla alan deriniliği (DOF ) olan karelerde 12 saate kadar çıkmıştır.

              

   Sarfettiğim çabanın sonrasında 'Loft in somewhere' isimli projem çeşitli uluslararası platformlarda ödüller almıştır.

             Sonuca gelicek olursak görselleştirme işiyle ciddi anlamda uğraşan her kişi kendini test edebileceği buna benzer çalışma yapmalıdır...

              

                

bottom of page